З досвіду роботи

 Урок читання у 2 класі


Тема: Дивовижний світ українських народних казок про тварин. «Зайчикова  

            хатка». (Частина 1)

Мета: поглиблювати знання учнів про казку як вид усної народної творчості та  

            її структуру; формувати навички свідомого виразного читання,  

            особистісного спілкування; аналізувати зміст прочитаного і давати 

            характеристику дійовим особам; розвивати  пам’ять, увагу, збагачувати 

            словниковий запас учнів; виховувати почуття доброти та пізнавальний 

             інтерес до казки.

Обладнання: телевізор, презентація, цеглинки LEGO.

Хід уроку:

  1. Організаційний момент. Слайд 1.

Ось і все, дзвенить дзвінок,

В гості йде до нас урок.

Буде він у нас цікавий.

У ньому новинок чимало.

Хвилинка психологічного настрою.

  • Передайте свій настрій виразом обличчя. Усміхніться і поділіться гарним настроєм з товаришами.

  1. Актуалізація опорних знань

  1. Слово вчителя.

  • Щоб дізнатися тему сьогоднішнього уроку потрібно розгадати ребус. Слайд 2.

Презентация на тему: "Українська народна казка Лисиця та їжак. Ребус,,,,,,,,  З казка.". Скачать бесплатно и без регистрации.


  • Сьогодні ми будемо працювати над казкою. Слайд 3.

  1. Асоціативний кущ.

  • Які асоціації вам спадають на думки, коли чуєте слово казка? Слайд 4.

  1. Бліц опитування.

  • Що таке казка? (народний або літературний твір про вигадані, часто фантастичні події). Слайд 5.

  • Які бувають казки? (Народні, літературні, про тварин, чарівні)

  • Назвіть свою улюблену казку.

  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Сьогодні ми ознайомимося з казкою, а дізнатися назву зможете, якщо відгадаєте головних героїв казки.

  1. Літом наїдається, а зимою висипається.  (Ведмедик)

  2. Не говорить, не співає,

А коли хто йде,

Господаря сповіщає.              (Собака)

  1. Довгі вуха, куций хвіст

невеличкий сам на зріст

на городі побував

нам капусту пожував.         (Заєць)

  1. Довге хвостище,

Руде волосище,

Хитре хитрище.               (Лисичка)

  1. Хто це пісеньку таку

     Нам співа ку-ку-ріку!      (Півник)

  • Як же називається казка, де є ці герої. Слайд 6.

  1. Робота над новим матеріалом.

  1. Ознайомлення з казкою «Зайчикова хатка».

  • Чи правильно ви назвали назву казки перевіримо відкривши ваші підручники на ст. 47.

  • Сьогодні ми ознайомимося з першою частиною цієї казки а на наступний урок продовжимо працювати. 

  1. Робота з таблицями для читання. Слайд 7-8.

  • Перед тим, як почнемо працювати над казкою підготуємо наші ротики до правильного, чіткого, виразного читання. 

  1.  Робота над скоромовкою. Слайд 9.

Зажурився заєць-тато —

Знов пустують зайченята.

Злий, зухвалий лис близенько,

— Зайченята, в дім хутенько!

  1. Словникова робота. Слайд 10.

  • Під час читання тексту зустрінуться нові слова, ми їх прочитаємо, щоб легше читати казку.

Зайчикова                                   Переночувати                 Крижана

Лисиччина                                  Вистрибнула                   Дерев’яна 

Попросилася                              Спробувала                      Боки тобі намну

  • Чи розумієте значення цих слів?

  1. Робота над казкою.

  1. Читання тексту вчителем.

  • Я читаю казку ви слідкуєте та даєте відповідь на запитання. Хто головні герої казки?


  • Назвіть дійових осіб казки?

  • Яка була хатинка в Зайчика? А в лисички?

  1. Фізкультхвилинка

  1. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Читання ланцюжком.

  • Хто першим зустрівся Зайчикові?

  1. Складання порівняльної характеристики. Слайд 11.

  • Яким був Зайчик? (Добрий, довірливий)

  • А лисичка? (Хитра, груба, підступна)

  1. Читання казки в особах.

  2. Робота за ілюстрацією.

  • На ст.47 у підручниках розгляньте ілюстрацію. Знайдіть та зачитайте рядки з казки, які відповідають малюнку.

  1. Підсумок уроку.

  • Як називається казка, яку читали на уроці?

  • Хто є головними героями?

  • Про що розповідається у першій частині тексту? 

  1. Рефлексія. Робота з LEGO.  Слайд 12. 

  • Підняти колір цеглинки, яка відповідає результату роботи на уроці.  


ЗВ'ЯЗОК ІМЕННИКА З ПРИКМЕТНИКОМ

                                   

Українська мова

                                                                         4 клас

 ТЕМА . Звязок іменника з прикметником

МЕТА. Вчити учнів визначати рід і число прикметника за родом пов’язаного з ним іменника та за характерним закінченням; збагачувати словниковий запас; формувати мовленнєві навички; виховувати любов до природи.

ОБЛАДНАННЯ. Девіз уроку, схема роботи  методу « Прес», малюнки зими та святого                   Миколая, аудіо  запис    казки, розрізані прислів’я, мікрофон

                                                    ХІД УРОКУ

І. Організаційна частина.

Зараз  у  нас  урок   української  мовиПосміхніться один одному. Подаруйте свою усмішку всім навколо.

  Спочатку сяде прекрасна частина класу , а потім – сильна.

Щоб справитись нам із завданнями ми повинні бути кмітливими, розумними, уважними.

Девіз нашого уроку : Щоб успіх мати, треба добре працювати.

ІІ. Актуалізація опорних знань Тема нашого уроку : «Зв'язок прикметників з іменниками в реченні».

1.      Технологія «Мікрофон»

-Що ми знаємо про іменник ?

- Що таке прикметник?

2. Метод «Прес»

Слайд 1

Як ви вважаєте, чи важлива для вас тема «Прикметник» ?

Позиція. Висловіть свою думку.

Обґрунтування. Поясніть, чому ви так вважаєте.

Приклад. Наведіть приклад.

Висновки. Узагальніть свою думку, зробіть висновок.     

 

                            Я думаю …

        Висловлюю думку

 

                                                                                                                                        

                            Тому, що …

            Пояснюю причину                                                                     

 

                              Наприклад …

   Наводимо приклад

 

3.Запишіть число, класна робота.

До нас сьогодні завітала незвичайна гостя. А хто вона вам потрібно відгадати.

Знайти слово, що заховалося.

Рпатиьозимапрлорт.

Слайд 2

Каліграфічна хвилинка.

З мам ми зи  Зима

В  цю пору зима вже вступила у свої права

Опишіть зиму використовуючи лише прикметники.

Вона прийшла не сама, а принесла нам свято, яке чекають всі діти.

 

4.Робота в групах.

Яке свято принесла нам зима ви дізнаєтесь коли попрацюєте у групах.

Слайд 3

З слів зібрати прислів’я про Миколая.

1 група. після зиму Миколи. Хвали

2 група. на озимину. Як то врожай піде на Миколу дощ,

3 група. дорогу бородою Миколай стеле. трусить, -

           Це свято Миколая, яке  будемо святкувати 19 грудня.

 Вважається, що цей Святий є заступником усіх бідних та знедолених. Але більш за все його люблять і шанують діти.

Чи знаєте ви за що?

Чемні діточки обов'язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик. Цей прутик є своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися.   

Давайте доведемо, що і  ми працьовиті та слухняні.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

 

 Слайд 4Робота з казкою.

Святий Миколай завітав до нас з подарунком. Він приніс нам казку.

Звучить аудіо запис казки.

Жили два брати . Старшого звали Іменником , а меншого Прикметником.

Жили вони дружно. Менший завжди слухав старшого.

            Одного разу пішли брати гуляти. Мама наказала меншому слухати старшого.

 Навкруги було дуже красиво . Дерева та кущі одягли чарівне вбрання. Кольоровими китицями горіла горобина. Калина пригощала смачними червоними  ягодами жовтогрудих синичок. Тільки ялинка не перевдяглася, а залишилась у своєму зелененькому платтячку.

Зима чарівну казку пише, - подумали брати.

Надоїло Прикметнику слухати Іменника. Захотілося йому бути старшим .Вирішив гуляти сам по собі, без брата.

Раптом щось страшне сталося з природою.

(На дошці деформований текст.).

Дерева та кущі одягли чарівна вбрання. Кольорове китицями горіла горобина. Калина пригощала смачний червона  ягодами жовтогруде синичок. Тільки ялинка не перевдяглася, а залишилась у своєму зелененькі платтячку.

-          Що ви зробили з природою?- закричав Лісовичок.

-          Поверніть нам красу!

-          Ви обидва важливі. Ііменник і прикметник, предмет і ознака пов’язані між собою. Щоб про предмет сказати більш точно, яскраво, конкретно, використовують слова-ознаки, тобто прикметники.

-          Діти, давайте помиримо братів.

-          3. Робота в парах

-          «Діаграма Ейлера-Венна»

-          Учням пропонується зобразити 2 круга, що перетинаються. 1-ий круг – це «Прикметник», 2-ий – «Іменник». В кругах діти записують ознаки або риси, притаманні певній частині мови. На території перетину, учні записують спільне для обох частин мови

– Тепер ми наочно бачимо, що спільне мають іменник і прикметник.

 Слайд 5

Робота з деформованим текстом.

-          Прочитайте 1 речення.

-          Чи можна його назвати реченням ? Чому?

-          До якої частини мови належить слово, що «захворіло»?

-          Як його «вилікувати»?

Вірно, потрібно знайти іменник до якого відноситься прикметник.

Який рід , число та відмінок матиме іменник, то таке й у прикметника.

-          Виконайте завдання самостійно.

( Перевірка виконаної роботи)

З тих пір брати живуть мирно.

     4. Зимова руханка

5. Робота х підручником.

Вправа № 171

-          Списати, визначити рід, число, відмінок прикметників.

 

Слайд 6

Ⅳ.Закріплення вивченого.

Творча робота.

Діти з нетерпінням чекають приходу святого Миколая пишуть йому листи та кладуть на вікно. Давайте і ми з вами напишемо листа .

 

Ⅴ.Підведення підсумків.

-          Уявіть себе в ролі святого Миколая. Щоб ви побажали всім людям?

А я у Бога завжди прошу

Не цукерок і не грошей,

А здоров’я мамі й тату,

Мира й щастя в нашу хату.



Немає коментарів:

Дописати коментар

  Науково-методична проблема,   над якою працює школа: «Формування предметних компетентностей та творчих здібностей здобувачів освіти під ...